Register  Login  Active Topics  Maps  

Hungarian - January challenge thread

  Tags: Hungarian
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
1549 messages over 194 pages: << Previous 1 2 3 4 5 6 7 ... 170 ... 193 194 Next >>
hribecek
Triglot
Senior Member
Czech Republic
Joined 5138 days ago

1243 posts - 1458 votes 
Speaks: English*, Czech, Spanish
Studies: Italian, Polish, Slovak, Hungarian, Toki Pona, Russian

 
 Message 1353 of 1549
01 July 2012 at 4:11pm | IP Logged 
Már elég unalmas ez a történet, szóval ez az utolsó fejezet. Elkezdtem írni azt septemberben, így kilenc hónapja írom. Azt hiszem, hogy harminc hét fejezet elég.

Azután újra el szeretném olvasni az egész történetet és Maxval javítások szerint, mindent átírni is. De ne féljetek, nem akarom azt írni ide, csak a számítőgépembe, hogy eltanuljak megint a hibáimból. Elkezdek is új történettel. :))) A történetek és főleg Maxval javításai nagyon segítenek nekem.

A HARMINCHETEDIK ÉS UTOLSÓ FEJEZET – A HÁROM POKOLI PÚPOS SZIGET

Szóval Bill megtalálta a barátját – Cyrilt, de a szörnyű életje a szigeten miatt, Cyril már nem ugyanaz, ahogy volt, amikor Bill ismerte iskolában. A gonosz emberek megettek sok embert és elvágtak is sok lábot és karot, mert nagyon őrült kanibálok voltak. Példa, Cyrilnek hiányzott lába és sok sebhely is volt a testén.

Most Bill folytatotta a sétálását az alagútban és elért az utolsó szobába. Azonnal felismerte a férfiat, aki itt feküdt egy ágyon – Terry volt, Stefan apja, akit eredeten kerest Bill. Terrynek hiányzott egy lába és egy nagy sebhely volt a gyomrán, de másként Terry kinézett sokkal jobban, mint Cyril. Világos volt, hogy Cyril van a szigeten sok éve és Terry csak néhány héte van.

Terry nagyon boldog lett, hogy magával baráti katonák és rendőrök vannak és már biztonságban van.

„Maga Terry, igaz?” Mondta Bill.

„Igen, vagyok. Nagyon köszönöm, hogy megszabadítottak engem, azt hittem, hogy itt meghalok. Nem tudja, hogy a fiam is rendben van-e?” Kérdezte Terry.

„A fia is rendben van. Nincs a szigeten, kórházban van a barátjával – Sammal.” Felelte Bill.

„Ez fantastikus újság, köszönöm szépen.” Mondta Terry.

Ezután Bill kiment a pincéből Terryvel. Terry egy kerékágyon volt és néhány katona lökte. Mindenük felszálltak nagy helikopterre és a helikopter elrepült a pokoli szigetről.

Harminc perc után leszállt a helikopter a kórháznál és mindenki kimászott és bement a kórházba.

Bill elmagyarázt az orvosoknak és a nővéreknek, ki ez az új beteg és megengedték Billnek, hogy vigye Terryt egy különös szobába.

Bill belökte az ágyot a szobába és az ember, aki bent feküdt, kiabálta – „Apa! Életben vagy!”

„Stefan! Olyan boldog vagyok, hogy biztonságban vagy, azt hittem, hogy már nem látlak meg.” Válaszolta Terry.

Stefan elugrott az ágyáról és gyorsan átment a szobán Terryhez. Lehajolt és megölelte az apját. Azután Stefan felnézett Billhez.

„Köszönöm szépen, hogy megszabadította az apámot.” Mondta Stefan.

„Nagyon szívesen. Én is nagyon boldog vagyok, hogy a gonosz embereket végre megállítottuk.” Felelte Bill.

Ez a szörnyű élmény a szigeten után, mindenki élt nagyon boldogan és azután senki sosem újra ette őket.

1 person has voted this message useful



maxval
Pentaglot
Senior Member
Bulgaria
maxval.co.nr
Joined 4862 days ago

852 posts - 1577 votes 
Speaks: Hungarian*, Bulgarian, English, Spanish, Russian
Studies: Latin, Modern Hebrew

 
 Message 1354 of 1549
01 July 2012 at 4:29pm | IP Logged 
hribecek wrote:

Már elég unalmas ez a történet, szóval ez az utolsó fejezet. Elkezdtem írni azt
septemberben, így kilenc hónapja írom. Azt hiszem, hogy harminc hét fejezet elég.

Azután újra el szeretném olvasni az egész történetet és Maxval javítások szerint,
mindent átírni is. De ne féljetek, nem akarom azt írni ide, csak a számítőgépembe,
hogy eltanuljak megint a hibáimból. Elkezdek is új történettel. :))) A történetek és
főleg Maxval javításai nagyon segítenek nekem.


Nem rossz a történet, csak nincsenek végigvíve az egyes cselekményvonalak. De szerintem
nem az volt a célod, hogy tökéletes történetet írj, hanem, hogy a nyelvet gyakorold.

Sok nyelvkönyvben sokkal butább és unalmasabb történetek vannak.
2 persons have voted this message useful



maxval
Pentaglot
Senior Member
Bulgaria
maxval.co.nr
Joined 4862 days ago

852 posts - 1577 votes 
Speaks: Hungarian*, Bulgarian, English, Spanish, Russian
Studies: Latin, Modern Hebrew

 
 Message 1355 of 1549
01 July 2012 at 4:49pm | IP Logged 
hribecek wrote:

A HARMINCHETEDIK ÉS UTOLSÓ FEJEZET – A HÁROM POKOLI PÚPOS SZIGET

Szóval Bill megtalálta a barátját – Cyrilt, de a szörnyű életje a szigeten miatt, Cyril
már nem ugyanaz, ahogy volt, amikor Bill ismerte iskolában. A gonosz emberek megettek
sok embert és elvágtak is sok lábot és karot, mert nagyon őrült kanibálok voltak.
Példa, Cyrilnek hiányzott lába és sok sebhely is volt a testén.


A HARMINCHETEDIK ÉS UTOLSÓ FEJEZET – A HÁROM POKOLI PÚPOS SZIGET

Szóval Bill megtalálta a barátját – Cyrilt, de a szörnyű élete miatt a szigeten,
Cyril már nem ugyanaz volt, akinek Bill megismerte az iskolában. A gonosz
emberek megettek sok embert és le is vágtak sok lábat és kart,
mert nagyon őrült kannibálok voltak. Példaul, Cyrilnek hiányzott lába és
sok sebhely is volt a testén.

hribecek wrote:

Most Bill folytatotta a sétálását az alagútban és elért az utolsó szobába. Azonnal
felismerte a férfiat, aki itt feküdt egy ágyon – Terry volt, Stefan apja, akit eredeten
kerest Bill. Terrynek hiányzott egy lába és egy nagy sebhely volt a gyomrán, de
másként Terry kinézett sokkal jobban, mint Cyril. Világos volt, hogy Cyril van a
szigeten sok éve és Terry csak néhány héte van.

Terry nagyon boldog lett, hogy magával baráti katonák és rendőrök vannak és már
biztonságban van.

„Maga Terry, igaz?” Mondta Bill.


Most Bill folytatta a sétáját az alagútban és elért az utolsó szobába.
Azonnal felismerte a férfit, aki itt feküdt egy ágyon – Terry volt, Stefan
apja, akit eredetileg keresett Bill. Terrynek hiányzott egy lába és egy
nagy sebhely volt a hasán, de egyébként Terry sokkal jobban nézett
ki
, mint Cyril. Világos volt, hogy Cyril sok éve van a szigeten, Terry
pedig csak néhány hete.

Terry nagyon boldog lett, hogy vele baráti katonák és rendőrök vannak és már
biztonságban van.

„Maga Terry, igaz?” Mondta Bill.

Ha a sebhely a gyomrán volt, akkor azt nem láthatta Bill. Szerintem a hasán volt.

hribecek wrote:

„Igen, vagyok. Nagyon köszönöm, hogy megszabadítottak engem, azt hittem, hogy itt
meghalok. Nem tudja, hogy a fiam is rendben van-e?” Kérdezte Terry.


„Igen, én vagyok. Nagyon köszönöm, hogy megszabadítottak engem, azt hittem,
hogy itt meghalok. Nem tudja, hogy a fiam is rendben van-e?” Kérdezte Terry.

hribecek wrote:

„A fia is rendben van. Nincs a szigeten, kórházban van a barátjával – Sammal.”
Felelte Bill.

„Ez fantastikus újság, köszönöm szépen.” Mondta Terry.


„A fia is rendben van. Nincs a szigeten, kórházban van a barátjával – Sammal.”
Felelte Bill.

„Ez fantasztikus újság, köszönöm szépen.” Mondta Terry.

hribecek wrote:

Ezután Bill kiment a pincéből Terryvel. Terry egy kerékágyon volt és néhány katona
lökte. Mindenük felszálltak nagy helikopterre és a helikopter elrepült a pokoli
szigetről.

Harminc perc után leszállt a helikopter a kórháznál és mindenki kimászott és bement a
kórházba.

Bill elmagyarázt az orvosoknak és a nővéreknek, ki ez az új beteg és megengedték
Billnek, hogy vigye Terryt egy különös szobába.


Ezután Bill kiment a pincéből Terryvel. Terry egy kerekes ágyon volt és néhány
katona tolta. Mindannyian felszálltak a nagy helikopterre és a
helikopter elrepült a pokoli szigetről.

Harminc perc után leszállt a helikopter a kórháznál és mindenki kiszállt és
bement a kórházba.

Bill elmagyarázta az orvosoknak és a nővéreknek, ki ez az új beteg és
megengedték Billnek, hogy bevigye Terryt egy különös szobába.

hribecek wrote:

Bill belökte az ágyot a szobába és az ember, aki bent feküdt, kiabálta – „Apa! Életben
vagy!”

„Stefan! Olyan boldog vagyok, hogy biztonságban vagy, azt hittem, hogy már nem látlak
meg.” Válaszolta Terry.

Stefan elugrott az ágyáról és gyorsan átment a szobán Terryhez. Lehajolt és megölelte
az apját. Azután Stefan felnézett Billhez.


Bill betolta az ágyat a szobába és az ember, aki bent feküdt, azt
kiabálta – „Apa! Életben vagy!”

„Stefan! Olyan boldog vagyok, hogy biztonságban vagy, azt hittem, hogy már nem látlak
többé.” Válaszolta Terry.

Stefan elugrott az ágyáról és gyorsan átment a szobán Terryhez. Lehajolt és megölelte
az apját. Azután Stefan felnézett Billhez.
[/QUOTE]

hribecek wrote:

„Köszönöm szépen, hogy megszabadította az apámot.” Mondta Stefan.

„Nagyon szívesen. Én is nagyon boldog vagyok, hogy a gonosz embereket végre
megállítottuk.” Felelte Bill.

Ez a szörnyű élmény a szigeten után, mindenki élt nagyon boldogan és azután senki sosem
újra ette őket.


„Köszönöm szépen, hogy megszabadította az apámat.” Mondta Stefan.

„Nagyon szívesen. Én is nagyon boldog vagyok, hogy a gonosz embereket végre
megállítottuk.” Felelte Bill.

Ez a szörnyű élmény után a szigeten, mindenki élt nagyon boldogan és azután
senki soha többé nem etteújra őket.

2 persons have voted this message useful



maxval
Pentaglot
Senior Member
Bulgaria
maxval.co.nr
Joined 4862 days ago

852 posts - 1577 votes 
Speaks: Hungarian*, Bulgarian, English, Spanish, Russian
Studies: Latin, Modern Hebrew

 
 Message 1356 of 1549
01 July 2012 at 4:59pm | IP Logged 
Kiegészítés a történethez:

Amikor már mindenki azt hiszi, hogy a probléma véglegesen megoldódott, kiderül, hogy a
rendőrség nem tudott minden gonosz embert elfogni. Egyikük, a legveszélyesebb
szigetlakó, név szerint Véreskezű Jim, elbújt egy titkos alagútban 3 emberevő gonosz
kutyájával együtt. Amint Jim megbizonyosodott róla, hogy már nincsenek rendőrök a
közelben, előbújik titkos rejtekhelyéről és a parthoz fut, ahol 3 kutyájával csónakba
száll, majd a közeli szigetre, az Elmebeteg-szigetre evez, ahol jelenleg is él és azóta
éjjel-nappal bosszút forral.

De erről majd a Három Púpos Sziget II.-ben, az Őrült Kannibál Bosszújában olvashatnak
hamarosan.


Edited by maxval on 01 July 2012 at 5:01pm

2 persons have voted this message useful



hribecek
Triglot
Senior Member
Czech Republic
Joined 5138 days ago

1243 posts - 1458 votes 
Speaks: English*, Czech, Spanish
Studies: Italian, Polish, Slovak, Hungarian, Toki Pona, Russian

 
 Message 1357 of 1549
01 July 2012 at 5:53pm | IP Logged 
maxval wrote:
hribecek wrote:

Már elég unalmas ez a történet, szóval ez az utolsó fejezet. Elkezdtem írni azt
septemberben, így kilenc hónapja írom. Azt hiszem, hogy harminc hét fejezet elég.

Azután újra el szeretném olvasni az egész történetet és Maxval javítások szerint,
mindent átírni is. De ne féljetek, nem akarom azt írni ide, csak a számítőgépembe,
hogy eltanuljak megint a hibáimból. Elkezdek is új történettel. :))) A történetek és
főleg Maxval javításai nagyon segítenek nekem.


Nem rossz a történet, csak nincsenek végigvíve az egyes cselekményvonalak. De szerintem
nem az volt a célod, hogy tökéletes történetet írj, hanem, hogy a nyelvet gyakorold.

Sok nyelvkönyvben sokkal butább és unalmasabb történetek vannak.
Igen, kellett volna mondanom, hogy már NEKEM unalmas a történet és jobb amikor érzem magam jól amikor valamit írok, mert másként nincs a motivacióm.

Igazad van, hogy nem akartam tökéletes történetet, szerencsére mert gyakran elfelejtettem a múlt fejezetet vagy valami fontost! :)) Vagyok benne biztos, hogy sok lyuk van a történetben. :))

Mindig akartam, hogy a történetem elég buta legyen, mert így nekem érdekesebb és emlékszem jobban az új szavakra és a javításodra.

1 person has voted this message useful



hribecek
Triglot
Senior Member
Czech Republic
Joined 5138 days ago

1243 posts - 1458 votes 
Speaks: English*, Czech, Spanish
Studies: Italian, Polish, Slovak, Hungarian, Toki Pona, Russian

 
 Message 1358 of 1549
01 July 2012 at 6:02pm | IP Logged 
maxval wrote:
Kiegészítés a történethez:

Amikor már mindenki azt hiszi, hogy a probléma véglegesen megoldódott, kiderül, hogy a
rendőrség nem tudott minden gonosz embert elfogni. Egyikük, a legveszélyesebb
szigetlakó, név szerint Véreskezű Jim, elbújt egy titkos alagútban 3 emberevő gonosz
kutyájával együtt. Amint Jim megbizonyosodott róla, hogy már nincsenek rendőrök a
közelben, előbújik titkos rejtekhelyéről és a parthoz fut, ahol 3 kutyájával csónakba
száll, majd a közeli szigetre, az Elmebeteg-szigetre evez, ahol jelenleg is él és azóta
éjjel-nappal bosszút forral.

De erről majd a Három Púpos Sziget II.-ben, az Őrült Kannibál Bosszújában olvashatnak
hamarosan.
Ez sokkal jobb vég lenne. :)))

Talán a kannibálok a második történetben New Yorkba elmennek. A neve lehetne "Ezúttal eszik a nagy almát".
1 person has voted this message useful



hribecek
Triglot
Senior Member
Czech Republic
Joined 5138 days ago

1243 posts - 1458 votes 
Speaks: English*, Czech, Spanish
Studies: Italian, Polish, Slovak, Hungarian, Toki Pona, Russian

 
 Message 1359 of 1549
09 July 2012 at 4:41pm | IP Logged 
Az új történetem.

A PANCSER ÉS A HULLÁM – AZ ELSŐ FEJEZET

„Nem akarsz legalább valamit venni a lakásodba vagy venni házat? Nem vagy normális.” Mondta Adam anja. „Normális emberek akarnak gyerekeket és akarnak lakni szép házban és venni egy kocsit.” Folytatta a panaszkodását.

„Tudom, de miért ez jelenti, hogy nekem is azt kellene csinálnom? Már erről beszéltünk sokszor és nem akarom azt ismételni meg. Befejezek.” Felelte Adam.

„Miért nekem van olyan furcsa fiam?” Mondta az anja.

Adam letette a telefonat, mert már nem akarta hallani ezt a panaszkodást. Döntött, hogy friss levegő kell, mert ma csak ült itthon és olvast és most az anja miatt nem volt kedve tovább olvasni. Négy napig nem beszélt senkivel, sem nézte a tévét, így azt érezte, hogy valakival kellene beszélnie. Öltözködött (a lakásában nem kellett öltözködnie, mert melege volt és senki sem látogatta. Csak felvett rövidnadrágot, trikót és szandálot.   Bezárta az ajtót és kiment a házból a meleg levegőbe. Nyar volt és az idő túl meleg volt Adamnak.

Az anja sosem boldog volt, főleg a fiával. Emiatt Adam kiköltözött és elköltözött Csehországból Spanyolországba, hogy messze legyen az anjától és a csaladától. De most lakott Barcelonában és még nem volt boldog. Pénze volt, néhány barátja volt, de tovább érezte, hogy normális emberek között ő idegen. Próbált dolgozni, tanított tudományt egy egyetemen Barcelonában, de abbahogyott, mert nem érezte magát jól.

Azután vagy maradt a lakásában vagy ment bulikba a barátaival. A múltkor a barátaival, Adam szőrnyen részeg lett és azóta nem ment ki a lakásából. Most ment a strandhoz és leült a homokra. Adam lakása csak öt metérre a strandról volt, ez volt a legnagyobb ok, miért azt vette.

Ma érezte magát nagyon furcsán, a levegő lett furcsa és azt érezte, hogy valami nem jó. Itt mindig volt sok sirály, de most nem látott egyet.   Néhány ember volt a strandon, pár vette le a kutyáját és pár csak ült a homokon.

Adam nézett sok filmet és emiatt azonnal rájött, hogy valami furcsa történik, mert a kutya viselkedtek nagyon furcsán. Adam felállt és megfordult, hogy látjon a várost. Az, amit meglátott, okozta, hogy a haj a nyakján felállt.

1 person has voted this message useful



maxval
Pentaglot
Senior Member
Bulgaria
maxval.co.nr
Joined 4862 days ago

852 posts - 1577 votes 
Speaks: Hungarian*, Bulgarian, English, Spanish, Russian
Studies: Latin, Modern Hebrew

 
 Message 1360 of 1549
09 July 2012 at 5:15pm | IP Logged 
hribecek wrote:

A PANCSER ÉS A HULLÁM – AZ ELSŐ FEJEZET

„Nem akarsz legalább valamit venni a lakásodba vagy venni házat? Nem vagy normális.”
Mondta Adam anja. „Normális emberek akarnak gyerekeket és akarnak lakni szép házban és
venni egy kocsit.” Folytatta a panaszkodását.


A PANCSER ÉS A HULLÁM – AZ ELSŐ FEJEZET

„Nem akarsz legalább valamit venni a lakásodba vagy venni házat? Nem vagy normális.”
Mondta Adam anyja. „Normális emberek akarnak gyerekeket és akarnak lakni szép
házban és venni egy kocsit.” Folytatta a panaszkodását.

hribecek wrote:

„Tudom, de miért ez jelenti, hogy nekem is azt kellene csinálnom? Már erről beszéltünk
sokszor és nem akarom azt ismételni meg. Befejezek.” Felelte Adam.


„Tudom, de miért jelenti ez, hogy nekem is azt kellene csinálnom? Már erről
beszéltünk sokszor és nem akarom ismételni magamat. Befejeztem.”
Felelte Adam.

hribecek wrote:

„Miért nekem van olyan furcsa fiam?” Mondta az anja.


„Miért van nekem olyan furcsa fiam?” Mondta az anja.

hribecek wrote:

Adam letette a telefonat, mert már nem akarta hallani ezt a panaszkodást. Döntött,
hogy friss levegő kell, mert ma csak ült itthon és olvast és most az anja miatt nem
volt kedve tovább olvasni. Négy napig nem beszélt senkivel, sem nézte a tévét, így azt
érezte, hogy valakival kellene beszélnie. Öltözködött (a lakásában nem kellett
öltözködnie, mert melege volt és senki sem látogatta. Csak felvett rövidnadrágot,
trikót és szandálot.   Bezárta az ajtót és kiment a házból a meleg levegőbe. Nyar volt
és az idő túl meleg volt Adamnak.


Adam letette a telefont, mert már nem akarta hallani ezt a panaszkodást.
Döntött, hogy friss levegő kell neki, mert ma csak ült otthon és
olvasott és most az anyja miatt nem volt kedve tovább olvasni. Négy
napig nem beszélt senkivel, a tévét sem nézte, így azt érezte, hogy
valakivel kellene beszélnie. Öltözködött (a lakásában nem kellett felöltözve
lennie
, mert melege volt és senki sem látogatta. Csak felvett rövidnadrágot,
trikót és szandált.   Bezárta az ajtót és kiment a házból a meleg levegőbe.
Nyár volt és az idő túl meleg volt Adamnak.

hribecek wrote:

Az anja sosem boldog volt, főleg a fiával. Emiatt Adam kiköltözött és elköltözött
Csehországból Spanyolországba, hogy messze legyen az anjától és a csaladától. De most
lakott Barcelonában és még nem volt boldog. Pénze volt, néhány barátja volt, de tovább
érezte, hogy normális emberek között ő idegen. Próbált dolgozni, tanított tudományt
egy egyetemen Barcelonában, de abbahogyott, mert nem érezte magát jól.


Az anyja sosem volt boldog, főleg a fia miatt. Emiatt Adam
kiköltözött anyjától és elköltözött Csehországból Spanyolországba, hogy messze
legyen az anyjától és a családjától. De most lakott Barcelonában
és még nem volt boldog. Pénze volt, néhány barátja volt, de tovább érezte, hogy
normális emberek között ő idegen. Próbált dolgozni, tanított ???(tudományt)???
egy egyetemen Barcelonában, de abbahagyta, mert nem érezte magát jól.

Normális emberek között idegen? Miért? A nem-normális emberek között nem?

Mit tanított? Tudományt? Milyen tudományt

hribecek wrote:

Azután vagy maradt a lakásában vagy ment bulikba a barátaival. A múltkor a barátaival,
Adam szőrnyen részeg lett és azóta nem ment ki a lakásából. Most ment a strandhoz és
leült a homokra. Adam lakása csak öt metérre a strandról volt, ez volt a legnagyobb
ok, miért azt vette.


Azután vagy maradt a lakásában vagy ment bulikba a barátaival. A múltkor a barátaival,
Adam szörnyen részeg lett és azóta nem ment ki a lakásából. Most ment a
strandhoz és leült a homokra. Adam lakása csak öt méterre volt a
strandtól
, ez volt a legnagyobb ok, amiért megvette.

hribecek wrote:

Ma érezte magát nagyon furcsán, a levegő lett furcsa és azt érezte, hogy valami nem jó.
Itt mindig volt sok sirály, de most nem látott egyet.   Néhány ember volt a strandon,
pár vette le a kutyáját és pár csak ült a homokon.


Ma érezte magát nagyon furcsán, a levegő lett furcsa és azt érezte, hogy valami nem jó.
Itt mindig volt sok sirály, de most nem látott egyet sem.   Néhány ember volt a
strandon, páran a kutyájukat vitték ki és páran csak ültek
a homokban.

hribecek wrote:

Adam nézett sok filmet és emiatt azonnal rájött, hogy valami furcsa történik, mert a
kutya viselkedtek nagyon furcsán. Adam felállt és megfordult, hogy látjon a várost.
Az, amit meglátott, okozta, hogy a haj a nyakján felállt.


Adam nézett sok filmet és emiatt azonnal rájött, hogy valami furcsa történik, mert a
kutyák viselkedtek nagyon furcsán. Adam felállt és megfordult, hogy
ssa a várost. Az, amit meglátott, azt okozta, hogy a haj a
nyakán felálljon.

Haj volt a nyakán? Hogyan? De már értem, biztos Adam egy teljesen szőrös majomember,
valamiféle jeti, ugye? Vagy egy mutáns zombi a Három Púpos Szigetről? :-)




2 persons have voted this message useful



This discussion contains 1549 messages over 194 pages: << Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.5938 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.