Register  Login  Active Topics  Maps  

Hungarian Thread

  Tags: Hungarian
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
41 messages over 6 pages: 1 2 35 6  Next >>
Chung
Diglot
Senior Member
Joined 6946 days ago

4228 posts - 8259 votes 
20 sounds
Speaks: English*, French
Studies: Polish, Slovak, Uzbek, Turkish, Korean, Finnish

 
 Message 25 of 41
21 August 2008 at 12:15pm | IP Logged 
' wrote:
Szevasztok, Én 19 éves vagyok de immáron 17 éve Ausztráliában élek. Magyarul tanultam gyermekkoromóta de sajnos nem olvasok sokat magyarul szoval a helyesírásom az rossz, és lassan olvasok. Remélem, hogy ha forumokon beszélek többet, akkor majd javúl a magyarom, és majd meg tanulok helyessen beszélni, hiszen most egy kicsit furcsán beszélek. Enyhén angolos kifelyezéseket használok. Hogy is mondjam? Rá jönnének otthon, hogy nem ott nőtem fel.


Nem tökéletes a helyesirásod, de azt hiszem, hogy az egy kicsit jobban mint Te gondolsz. :-)
1 person has voted this message useful



'
Bilingual Diglot
Senior Member
Australia
Joined 5730 days ago

120 posts - 120 votes 
Speaks: English*, Hungarian*

 
 Message 26 of 41
22 August 2008 at 1:02am | IP Logged 
Köszi, de sajnos többet kéne olvasnom. Lenne egy pár javitásom:

"azt hiszem, hogy az egy kicsit jobban mint Te gondolsz."

a) nem kell az "az" (you already determined the subject)

b) vagy "jobban megy" vagy "jobb" ("jobban" is an adverb)

c) nem kell a "te" (amit kicsi t-vel írunk) (the verb determines the subject)

d) "mint gondolod" not "goldolsz" since it has a definite object, cf. "it is better than you think [it is]"

Remélem segit!
1 person has voted this message useful



LanguageGeek
Triglot
Senior Member
GermanyRegistered users can see my Skype Name
Joined 5897 days ago

151 posts - 159 votes 
4 sounds
Speaks: German*, English, Hungarian
Studies: French, Russian

 
 Message 27 of 41
16 September 2008 at 5:35am | IP Logged 
KennyHun wrote:
Az előző hosszú mondatom juttatta eszembe: a "szokott csinálni valamit" szerkezet mennyire fura, mennyire érthető számodra? Nem sok idegennyelvben található meg ez a szerkezet egy-az-egyben.
Illetőleg mit gondolsz a J-LY kérdéséről? Ugyanazt a hangot képviselik, és sok anyanyelvi beszélőnek is problémái akadnak miattuk a helyesírással. Igaz, neked meg kell tanulnod a szavakat, nincsenek a fejedben "alapból", viszont így is össze lehet téveszteni a kettőt. Te össze szoktad?



Először hadd kérjek elnézést: A hozzászólásod idáig teljesen elkerülte figyelmemet. Nem szoktam naponta ellenőrizni mit írnak a fórumban. Kerdéseidre válaszolva: A "szoktam csinálni" szerkezett nem feltűnő nekem; hasanlóan találjuk más nyelvekben is: "Ich pflege zu tun" és " I use to ..." Ám a magyar változatnak az az érdekessége, hogy a múlt időben ragozzák az igét! Az tényleg, legalább eleinte, némi összezavarodást okozott számomra. A j-ly különböztetés nehezíti egy kicsit a helyesírást, de jóval zűrzavarosabbhoz vagyok szokva főként az angolból, de a francia nyelvből is. Elvileg, a ly betű megszűnt saját hangként létezni, kikopott a nyelvből, viszont a magyar helyesírás nem vette tudomásul. Ugyanaz mostanában figyelhető a -ban raggal: Egyre többen nem ejtik ki az "n" betűt. Mivel főként írott formában találkoztam a legtöbb magyar nyelvű anyaggal, mondhatom, felvágni nem szándékozva, hogy nagyon jól tudok különbséget tenni a "j" és a "ly" között.

Remélem hogy elovasni fogod észrevételemet itt a magyar topikban.


1 person has voted this message useful



Katie
Diglot
Senior Member
Australia
Joined 6508 days ago

495 posts - 599 votes 
Speaks: English*, Hungarian
Studies: French, German

 
 Message 28 of 41
23 July 2009 at 2:58pm | IP Logged 
Hol vannak a magyarul diák? :)

1 person has voted this message useful



Lapislazuli
Tetraglot
Senior Member
Austria
Joined 6826 days ago

146 posts - 170 votes 
Speaks: German*, EnglishC2, Swedish, ItalianB1
Studies: French, Hungarian, Esperanto, Czech

 
 Message 29 of 41
24 July 2009 at 12:53am | IP Logged 
Szia! Örülök, hogy törtenik valami ez a magyar-beszélgetés-temában.

Néhány hétig semmit nem csináltam magyarul, csak néha email-t írtam egy magyar barátnömnak. De Augusztusban ez a barátnöm fog jönni látogatóba idé Bécsbe. Nagyon várok ra. Sok magyarul fogok beszélni.

Hogyan megy a magyar nyelv-tanulásod, Katie? Néha olvasok a tanulás-naplódban. Az nagyon érdekes nekem. Nem olyan sok ember tanulnak magyarul.

(És tudom hogy kell a hosszú ü-t és ö-t stb. haználni, de a pillanatban túl lusta vagyok, és fáradt is. Idö, hogy elmennem aludni.)
1 person has voted this message useful



Katie
Diglot
Senior Member
Australia
Joined 6508 days ago

495 posts - 599 votes 
Speaks: English*, Hungarian
Studies: French, German

 
 Message 30 of 41
24 July 2009 at 2:31am | IP Logged 
Szia Lapislazuli! :)

Kösz a válaszod! Nem sok írtom a naplómban mert mostanában sok dolgozik. Nagyon fontos hogy sok beszélek meg írok mert kell gyakarolni!! Nagyon probálok mindinkább beszélni magyarul, mert 3 hónapon belül a barátaim anyukája Ausztráliába jön. Nem beszél angolul. Én nagyon szeretnék tudni beszélni vele!

Mostanában, sok értem de még rosszul beszélek :( Jáj!


1 person has voted this message useful



Lapislazuli
Tetraglot
Senior Member
Austria
Joined 6826 days ago

146 posts - 170 votes 
Speaks: German*, EnglishC2, Swedish, ItalianB1
Studies: French, Hungarian, Esperanto, Czech

 
 Message 31 of 41
05 August 2009 at 10:40am | IP Logged 
Tulajdonképpen korábban szerettem írni, de minden sok kell csinálnom ebben az idöben. És most itt a magyar barátnöm Minden nap valami programunk. Megnézünk a Bécsi látványoságok, és az nekem is nagyon érdekes mert Bár itt lakom, mégis sok hely ami soha nem láttam.
És sokszor beszélek magyarul. Már vegyek észre hogy jobban beszélek mint példaul egy évvel ezelött, de még mindig van sok szó ami nem tudom.

Katie, már mutattom ez a linket? www.videoplayer.hu Itt lehet sok filmet nézni ami magyarul szinkronált. Már megnéztem a Harry Potter-filmeket és most találtam "Elfujta a szél"-t.
1 person has voted this message useful



Daisy
Diglot
Newbie
New Zealand
Joined 5389 days ago

1 posts - 1 votes
Speaks: English*, Hungarian

 
 Message 32 of 41
05 August 2009 at 11:14am | IP Logged 
Sziasztok! Valaki tudna segiteni?? Azt szeretnem tudni, hogy van-e magyar egyenérték annak a klisének, hogy "distance makes the heart grow fonder"?


1 person has voted this message useful



This discussion contains 41 messages over 6 pages: << Prev 1 2 35 6  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.6094 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.