Register  Login  Active Topics  Maps  

Hungarian Thread

  Tags: Hungarian
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
41 messages over 6 pages: 1 24 5 6  Next >>
Cisa
Super Polyglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 6209 days ago

312 posts - 309 votes 
2 sounds
Speaks: Hungarian*, Slovak, FrenchC1, EnglishC2, Mandarin, SpanishB2, RussianB2, GermanB2, Korean, Czech, Latin
Studies: Italian, Cantonese, Japanese, Portuguese, Polish, Hindi, Mongolian, Tibetan, Kazakh, Vietnamese, Modern Hebrew

 
 Message 17 of 41
08 May 2008 at 7:47am | IP Logged 
OK, köztünk marad. ;)

Hát ez tényleg nagyon szép!! És teljesen egyetértek, ha valamit nagyon szeretnél és igyekszel, valahogy csak eléred. :)

Kíváncsi lennék, a barátok, ismerősök hogyan reagálnak amikor megtudják, hogy magyarul tanulsz? Nem szörnyednek el?? :P
1 person has voted this message useful



LanguageGeek
Triglot
Senior Member
GermanyRegistered users can see my Skype Name
Joined 5897 days ago

151 posts - 159 votes 
4 sounds
Speaks: German*, English, Hungarian
Studies: French, Russian

 
 Message 18 of 41
09 May 2008 at 6:38am | IP Logged 
Cisa wrote:
Nem szörnyednek el?? :P


Dehogy! :) Igazából nem érdekli ismerőseimet/munkatársaimat ez az egész ( Hazudnék, ha azt állítanám hogy vannak egyáltalán barátaim.) Szóval ezek az emberek nem vesznek részt magánéletemben és nem sokan tudják, hogy vesződségesen tanulnom kellett a magyart. Én se szoktam arról szót ejteni. Nem is közük hozzá. Tudják hogy beszélek magyarul és ennyi.

Én főleg az internteten böngészve töltöm a szabadidőmet vagy MSN-én csevegve. Az ott jelenlévő ismerőseim főként magyarok és ők nagyon segítőkészek és bátorítanak hogy tökélesítsem a magyar tudásomat.

Az édesapám persze örül neki, de távol él tőlem és nincs sok alkalman vele beszélni.

Szóval nem érdekel az én környezetemben lévő emereknek a véleményét arról mit csinálok :) Ha egyszer valaki tényleg elszörnyedne hogy magyarul tanulok/beszélek...hát..mondanám neki az enyémet és menjen a büdös francba :)

Egyébként nagyon szerénynek tekintem az én nyelvi vívmányomat a tiédhez képest! Nagyon ügyes vagy és tényleg tehetséges :)



Edited by LanguageGeek on 09 May 2008 at 6:40am

1 person has voted this message useful



Cisa
Super Polyglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 6209 days ago

312 posts - 309 votes 
2 sounds
Speaks: Hungarian*, Slovak, FrenchC1, EnglishC2, Mandarin, SpanishB2, RussianB2, GermanB2, Korean, Czech, Latin
Studies: Italian, Cantonese, Japanese, Portuguese, Polish, Hindi, Mongolian, Tibetan, Kazakh, Vietnamese, Modern Hebrew

 
 Message 19 of 41
09 May 2008 at 11:47am | IP Logged 
Óóó, kösz! ;) De hogy visszafelé is hízeleghessek, a te magyarod is nagyon, a legőszintébben szólva, meglepően jó!! :)

Hát igen, az én baráti köröm sem, nagy, és nem is nagyon jövök nekik az újabb nyelvekkel, mert kicsit tömeghisztéria lesz a dologból, nálunk ez elég extra mennyiség.... Bár hallanád a németemet! Egy szóval, vagyis kettővel: sehr schreklich!... Az olvasás, beszédértés megy, viszont a beszédem egy kicsit ´berozsdásodott´. Szerencsére van a netnek hála 1-2 német barátnőm, levelezünk meg ilyek, így egy kicsit van alkalmam gyakorolni. :)

Eddig csak szép dolgok hangzottak el. Van valami, amit nem szeretsz a magyarban?? :) Én a németben pl. a der-die-das-t. :P A többi OK.
1 person has voted this message useful



pingvin10
Groupie
Hungary
Joined 6068 days ago

68 posts - 114 votes 
Speaks: Hungarian*
Studies: English, German, Spanish, Turkish

 
 Message 20 of 41
09 May 2008 at 1:34pm | IP Logged 
Sziasztok!

Nem kis mértékben lepett meg a magyar topik ily mérvű aktivitása. Remélem, nem bánjátok, ha én is részt vállalok valamelyest az interakcióban.

LanguageGeek: tőlem is távol áll a hízelgés mindenféle formája, de szerényként aposztrfálni magyar tudásodat, költői túlzásnak hat- pláne, az olvasottak fényében. Boldogság töltene el, ha a tanult nyelvek bármelyikén hasonló magabiztossággal és kifejezőkészséggel kommunikálnék.

Cisa: Téged is csak dicséret illet. Nálam tulajdonképpen új hobbiként értékelhető a nyelvtanulás, s örömmel látom, hogy más is előnyben részesíti az angol-francia-spanyol-német-orosz kombót. Bár én utóbbi helyett, jelenleg az olaszt és a svéd nyelvet preferálom. Ami miatt aggódom némileg, hogy 5-6 évente erőteljesen megváltozik az érdeklődésem terrénuma, s a befektetett idő, energia, esetlegesen pénz-ha nem is foszlik semmivé, de- nem feltétlenül térül meg arányosan. Egykoron 8 hangszeren játszottam például, ma talán még a zongorát tudnám, merném bevállalni. De végülis úgy határoztam, hogy növelem a tudásbázis-gyarapítás intenzitását e téren.

Mindketten írtátok, hogy éltek a net adta kommunikációs lehetőségszférával. Magam sem tudom a magyarázatot, de annak ellenére, hogy a társadalmi életem aktív, s nemigen viselem az antiszociális jellem sajátosságait, a nyelvtanulás szféráját illetően sokkalta inkább a kizárólagos autodidakta, visszacsatolás nélküli tanulási metódusokat preferálom- s akkor még a lehető legenyhébben fejeztem ki magamat. Próbálkoztam filmekkel, dalszöveggel (mind a két művészeti szegmens közel áll hozzám), de örömömet legfőképpen a szótár magolásában lelem. A hatékonyságában ugyan nem vagyok biztos, de kifejezetten élvezem ezt a fajta tudásgyarapítást.

A der-die-das kérdéskörét illetően: nekem sem a kedvencem, mily meglepő, mindezek mellett azonban úgy vélem (bár ezzel kapcsolatban LanguageGeek tudna mérvadó infóval szolgálni), hogy olyannyira nem releváns a problematika- nyelvvizsga esetén inkább, de a gyakorlati társalgásban nem hiszem, hogy különsebb gondot okozna az esetlges vagy akár szisztematikus tévesztés. Vélemény?

Bízom benne, hogy érkeznem reflexiók, addig is kellemes estét, illetve hétvégét!


1 person has voted this message useful



Cisa
Super Polyglot
Senior Member
United Kingdom
Joined 6209 days ago

312 posts - 309 votes 
2 sounds
Speaks: Hungarian*, Slovak, FrenchC1, EnglishC2, Mandarin, SpanishB2, RussianB2, GermanB2, Korean, Czech, Latin
Studies: Italian, Cantonese, Japanese, Portuguese, Polish, Hindi, Mongolian, Tibetan, Kazakh, Vietnamese, Modern Hebrew

 
 Message 21 of 41
10 May 2008 at 2:41pm | IP Logged 
Szia Pingvin! :)

Köszi! :) Azért te sem panaszkodhatsz! ;) A svéd nekem is nagyon tetszett egy időben, el is határoztam, hogy egyedül megtanulom, talán hetedikes lehettem, de akkor még nem voltam annyira a nyelvekben, most sokat hozzáolvasok nyelvészetről stb., nemcsak tanulok, szerintem ha most elkezdeném, már menne, de most valahogy másfelé kacsintgatok. ;) *cingcang!*

Ja, persze, a der-die-das a vizsgán kívül igazából nem gáz, csak az az, amit a németben nem szeretek. A der-die még oké, a das kever bele! XD

További szép hétvégét! :)
1 person has voted this message useful



LanguageGeek
Triglot
Senior Member
GermanyRegistered users can see my Skype Name
Joined 5897 days ago

151 posts - 159 votes 
4 sounds
Speaks: German*, English, Hungarian
Studies: French, Russian

 
 Message 22 of 41
12 May 2008 at 4:23am | IP Logged 
Sziasztok!

Bocsánatot kérek hogy egy kicsit várattalak benneteket válaszommal. Örülök, hogy megélénkült a magyar társalgás és hogy pingvin10 is csatlakozott hozzájunk.

Cisa wrote:
Van valami, amit nem szeretsz a magyarban?? :) Én a németben pl. a der-die-das-t. :P A többi OK.


Igazából nem jut semmi eszembe amiről panaszkodhatnék. Nekem a magyar tökéletesnek tűnik :) Teljesen egyetértek veled, hogy a német névelők nagyon megdöbbentőek és egy kicsit visszataszítóak is :P.

Ami a névelők össekeverését illeti, nyugtathatlak pingvin10. Ez nem gátolná meg az érthetőséget, ám nagyon fülsértően hangzik és inkább ne tévesszed össze túlzott mértékben :)

Nem mondhatom mit lehet tenni a névelők elsajatításának leegyszerűsítéséért. Csak annyit, hogy mindig a szó együtt kívülról tanulni kell. Én is küszködöm velük a franciában, bár kisebb mértékben. És ahogy megállapítottam, a nemek gyakran ugyanazok a különböző újlatin nyelvekben. (Főkent az olasz és a francia összehasonlítása következően) Biztos, hogy ti is arra fényt deríthetetek.

Utóirat: Hadd köszönjem meg a sok kedves buzdító és ösztönző szavatokat a magyaromról. Ez nagyon kedves tőletek és néha szükségem van ilyen felbátorításra :) Pláne, mert még sok van hátram és még jó pár nyelvet szeretnék megtanulni....



Edited by LanguageGeek on 12 May 2008 at 4:38am

1 person has voted this message useful



'
Bilingual Diglot
Senior Member
Australia
Joined 5730 days ago

120 posts - 120 votes 
Speaks: English*, Hungarian*

 
 Message 23 of 41
21 August 2008 at 5:42am | IP Logged 
Szevasztok, Én 19 éves vagyok de immáron 17 éve Ausztráliában élek. Magyarul tanultam gyermekkoromóta de sajnos nem olvasok sokat magyarul szoval a helyesírásom az rossz, és lassan olvasok. Remélem, hogy ha forumokon beszélek többet, akkor majd javúl a magyarom, és majd meg tanulok helyessen beszélni, hiszen most egy kicsit furcsán beszélek. Enyhén angolos kifelyezéseket használok. Hogy is mondjam? Rá jönnének otthon, hogy nem ott nőtem fel.
1 person has voted this message useful



KennyHun
Triglot
Newbie
HungaryRegistered users can see my Skype Name
Joined 5732 days ago

8 posts - 9 votes
Speaks: Hungarian*, English, German
Studies: French, Dutch, Portuguese

 
 Message 24 of 41
21 August 2008 at 12:11pm | IP Logged 
LanguageGeek, őszintén örülök, hogy valaki ilyen szinten érdeklődik a mi kis nyelvünk iránt :). Én is nagyon szépnek találom az anyanyelvemet - bár sok nyelvet találok még gyönyörűnek, visszataszítónak vagy úgymond "negatív hangzásúnak" pedig egyiket sem - és szerintem az összes jelenlévő magyar is hasonlóan érez, hiszen nem sokan döntenek úgy, hogy dacolva a rengeteg kihívással, akadállyal, amit a magyar nyelv képvisel, belefognak annak megtanulásába. Azért gondolom, téged is egyfajta melegség tölt el, amikor megkérdezi valaki, milyen nyelveken beszélsz, és a magyart is közéjuk sorolhatod, elvégre a bonyolult szerkezetei, és a részben ázsiai származ(tat)ása miatt mondhatni, egzotikus.
Én néhány barátomnak az agyára szoktam menni, mikor felhozom a nyelveket, különösképpen amikor nekiállok a kissé elvontabbakról beszélni - pl. szuahéli, japán, mandarin illetve kantoni kínai, thai, indonéz, törzsi nyelvek stb. (természetesen nem beszélem ezeket a nyelveket, hisz még 18 sem vagyok, habár az első kettő megtanulását kitűztem magam elé célul és ennek megfelelő törekvéseket is teszek; viszont nyelvészeti és kulturális szempontból minden nyelv egyaránt fel tudja kelteni az érdeklődésemet), másokkal viszont jól el tudok cseverészni a témáról :). Embere válogatja.
Az előző hosszú mondatom juttatta eszembe: a "szokott csinálni valamit" szerkezet mennyire fura, mennyire érthető számodra? Nem sok idegennyelvben található meg ez a szerkezet egy-az-egyben.
Illetőleg mit gondolsz a J-LY kérdéséről? Ugyanazt a hangot képviselik, és sok anyanyelvi beszélőnek is problémái akadnak miattuk a helyesírással. Igaz, neked meg kell tanulnod a szavakat, nincsenek a fejedben "alapból", viszont így is össze lehet téveszteni a kettőt. Te össze szoktad?




', nem kötekedésből, hanem inkább segítségképpen ezúton felsorolnám illetve korrigálnám az általad elkövetett helyesírási hibákat.

Vessző után nagybetű: ez tényleg inkább csak kötekedés, mert a fórumon kötetlen a kis és nagybetűk használata, illetve az írásjeleké - többségében -, ennek ellenére idegesítőek tudnak lenni az apróbb hibák is, bár ez esetben valószínűleg csak elgépelésről beszélünk. A lényeg, hogy a magyar nyelvben csak a tulajdonneveket illetve a mondatkezdő szavakat írjuk nagybetűvel.

gyermekkorkomóta: gyermekkorom óta - az "óta" névutó, ezért külön írandó
de: elé vessző kell, de a vesszőkkel inkább nem kötekszek, mivel a legtöbb magyar sem
tudja őket helyesen használni sajnos
szoval: szóval
forumokon: fórumokon
javúl: javul - ha jól rémlik, az ul,ül végű szavakban lévő u,ü szinte mindig rövid, de lehet, hogy tévedek
meg tanulok: megtanulok - ha az igekötő megelőzi az igét, és nincs közéjük ékelve semmi, egybe írandóak
helyessen: helyesen
kifelyezéseket: kifeJezéseket
rá jönnének: rájönnének
nőtem fel: nőttem fel

Edited by KennyHun on 21 August 2008 at 12:13pm



1 person has voted this message useful



This discussion contains 41 messages over 6 pages: << Prev 1 24 5 6  Next >>


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.4219 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.