Register  Login  Active Topics  Maps  

Bonvenon en nia Esperanto-diskutĉambro!

 Language Learning Forum : Esperanto Post Reply
11 messages over 2 pages: 1
kevinbello
Newbie
Canada
Joined 5056 days ago

1 posts - 1 votes
Speaks: English*

 
 Message 9 of 11
16 June 2010 at 9:00am | IP Logged 
Dankon por doni ĉi tiun forumon ĉi tie. Mi tre bonvenas Esperanton en mia vivo, kaj mi esperas paroli kun aliaj esperantistoj tutmondaj.

Ĉi tio estas mia unua poŝto ĉe tiu retpaĝaro, kaj mi tre provos bonveniĝi min dum mia restado. :D Mi tre ŝatas lerni lingvojn, kaj kvankam mi ne scias la utilecon de ĉi tiu lingvo, mi jam havas kelkan nivelon kun ĉi tio, tamen baznivele. Bonvolu babilu kun mi Esperante!

Ĝis, ĉiuj!

Keĉjo.

Edited by kevinbello on 16 June 2010 at 9:02am

1 person has voted this message useful



iaf
Heptaglot
Newbie
Germany
Joined 5379 days ago

34 posts - 36 votes
Speaks: German*, English, French, Spanish, Dutch, Esperanto, Latin

 
 Message 10 of 11
16 June 2010 at 10:22pm | IP Logged 
Saluton, Kecxjo!

Mi placxus paroli kun vi Esperante. Cxu vi lernas Esperanton ekde multa tempo?
Se vi volas, ni povus paroli en la lingvo internacia per Skype, cxar mi bezonas
ekzercadon. Sed kial vi aprenis cxi tiun lingvon dirante ke vi ne scias la utilecon de
la lingvo? Cxar vi sxatas lerni lingvojn? Mi unue lernas Esperanton tial ;-) Sed due mi faris tion pro gxia facileco. Estas plezuro al mi lerni lingvon kiu ne havas malfacilecojn. Kiam mi komencigxis lerni, mi ofte miris ke mi ne devas uzi vortaron: oni retenas la vortojn facile pro gxiaj similecoj kun la lingvo latina. Sed male, kiam mi mem skribas aux parolas, mi devas sercxi multajn vortojn. Pro tio, mi deziras ekzerci kun vi ;-)   

Bonan nokton!
1 person has voted this message useful



deadmarshal
Newbie
IranRegistered users can see my Skype Name
Joined 3506 days ago

10 posts - 11 votes

 
 Message 11 of 11
20 March 2015 at 4:16pm | IP Logged 
iaf wrote:
Saluton, Kecxjo!

Mi placxus paroli kun vi Esperante. Cxu vi lernas Esperanton ekde multa tempo?
Se vi volas, ni povus paroli en la lingvo internacia per Skype, cxar mi bezonas
ekzercadon. Sed kial vi aprenis cxi tiun lingvon dirante ke vi ne scias la utilecon de
la lingvo? Cxar vi sxatas lerni lingvojn? Mi unue lernas Esperanton tial ;-) Sed due mi
faris tion pro gxia facileco. Estas plezuro al mi lerni lingvon kiu ne havas malfacilecojn.
Kiam mi komencigxis lerni, mi ofte miris ke mi ne devas uzi vortaron: oni retenas la
vortojn facile pro gxiaj similecoj kun la lingvo latina. Sed male, kiam mi mem skribas aux
parolas, mi devas sercxi multajn vortojn. Pro tio, mi deziras ekzerci kun vi ;-)   

Bonan nokton!


Saluton, ĉu vi parolas kun mi ankaŭ en la Skajpo programo? mia nivelo estas ankoraŭ baza
kaj mi bezonas helpon en mia lernado :) Dankon.


1 person has voted this message useful



This discussion contains 11 messages over 2 pages: << Prev 1

If you wish to post a reply to this topic you must first login. If you are not already registered you must first register


Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum


This page was generated in 0.1560 seconds.


DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.