Register  Login  Active Topics  Maps  

עברית

Tags: Hebrew
 Language Learning Forum : Multilingual Lounge Post Reply
51 messages over 7 pages: 1 2 3 4 57  Next >>
etracher
Triglot
Groupie
Italy
Joined 5094 days ago

92 posts - 180 votes 
Speaks: English*, Italian, Spanish
Studies: Modern Hebrew, Russian, Latvian

Message 41 of 51
25 January 2012 at 1:31pm | IP Logged 
שלום, שמי אריק ואני ללמוד עברית. אני מארצות הברית אבל כבר אשר שנים גר באיטליה, בבולוניה. התחלתי ללמוד עברית לפני שלוש שנים וחצי, אבל הפסקתי ללמוד אחרי חצי שנה. לאחר מכן, התחלתי עוד פעם לפני שנה וחצי. אני מצטער אבל עכשיו צריך לחזור לעבודה. ואתה? כמה זמן לומד עברית ולמה?
שלום
אריק
1 person has voted this message useful

Tarshish
Diglot
Newbie
United States
Joined 4455 days ago

13 posts - 34 votes
Speaks: English*, Modern Hebrew

Message 42 of 51
25 January 2012 at 7:43pm | IP Logged 
כבר ידוע לי מגיל צעיר איך לקרו א ולכתוב בעברית וגם היתה לי הי כרות במילים יסודיים (לדוגמה 
אבא, אמא, מים, כלב וכו'). לפני שנ תיים לקחתי קורס בדקוד השפה, בע קר מערכת הפועלים. אבל בכל
 זאת לא הייתה לי שום יכולת לדב ר או להבין עברית.  לפני כחצי ש ה התחלתי ללמוד את השפה 
הדיבורי. אז בא לי איזה תשוקה ל מוד שפות, ועברית בעיקר כי יש ל י הרבה קשרים לשפה ותרבותיה (
יש לי משפחה בארץ, חברים ישראלי ם, אני נוסע לארץ מעת לעת).

Tarshish
Diglot
Newbie
United States
Joined 4455 days ago

13 posts - 34 votes
Speaks: English*, Modern Hebrew

Message 43 of 51
25 January 2012 at 7:46pm | IP Logged 
כרגיל באתרי לועזיים יש כל מיני בעיות להקליד בעברית

zecchino1991
Senior Member
United States
facebook.com/amyybur
Joined 5018 days ago

778 posts - 885 votes 
Speaks: English*
Studies: Italian, Modern Hebrew, Russian, Arabic (Written), Romanian, Icelandic, Georgian

Message 44 of 51
26 January 2012 at 3:44am | IP Logged 
שלום! אני לומדת עברית כבר 4 שנים בערך. אבל להגיד את האמת אני לא ממש זוכרת! לא ספרתי... הייתי בישראל כבר
פעמיים, ובפעם השניה (בקיץ שעבר) למדתי באולפן. יש לי המון חברים בארץ אבל אין לי משפחה שם או כלום. אני אפילו לא
יהודייה, אני פשוט אוהבת את השפה ומוזיקה ישראלית.

אני כ״כ שמחה שמצאתי את השרשור הזה! נראה לי שזאת הפעם הראשונה שאני כותבת בפורום הזה בשפה לועזית! זה באמת
חבל. :P

בשבוע שעבר החלטתי להחתיל ולשפר את העברית שלי כי אני ממש ממש רוצה לדבר שוטף. הבעיה שלי היא שאני
כותבת בסדר וקוראת בסדר אבל קשה לי להבין את מה שאני שומעת וקשה לי לדבר. בגלל זה החלטתי לדבר יותר עם ישראלים,
שזה קל לי כי אני גרה בלוס אנג׳לס ויש פה הרבה מאוד דוברי עברית.

אז אני מקווה שנתחיל לדבר פה יותר. אני שמחה לגלות שיש בפורום אנשים שמדברים עברית כשפת אם, עד עכשיו אף פעם לא
מצאתי אתכם! ;)

Edited by zecchino1991 on 26 January 2012 at 3:50am

laban
Triglot
Groupie
Israel
Joined 5582 days ago

87 posts - 96 votes 
Speaks: Modern Hebrew*, English, Italian
Studies: Norwegian, German

Message 45 of 51
26 January 2012 at 7:07pm | IP Logged 
ברוכה הבאה! האמת שזה תמיד מסקרן אותי לגלות אנשים בלי שום קשר אמיתי לארץ או ליהדות,
שעדיין, מסיבה "מוזרה" כלשהי מוצאים עניין בארץ ובשפה.
אשמח מאוד לשמוע מה מקור העניין הזה, ומה בדיוק מושך אותך, בין אם בארץ ובין אם בשפה, או כל
דבר אחר - אנשים, תרבות, חוסר תרבות חחח...את יכולה לכתוב באנגלית אם יותר קל לך, למרות
שהעיברית שלך נראית די טובה.

אני מקווה שאת לא מזניחה את האיסלנדית לטובת העיברית, איסלנדית זו שפה מדהימה!

zecchino1991
Senior Member
United States
facebook.com/amyybur
Joined 5018 days ago

778 posts - 885 votes 
Studies: Italian, Modern Hebrew, Russian, Arabic (Written), Romanian, Icelandic, Georgian

Message 46 of 51
26 January 2012 at 9:12pm | IP Logged 
כן אני מאוהבת באיסלנדית! לצערי יש לי הרבה שפות שאני רוצה ללמוד לרמה גבוהה, אבל אני אתחיל ללמוד אותה לפחות כל
שבוע כי זו באמת שפה מהממת ויפה!

התעניינתי בעברית כי אני מאוד אוהבת מוסיקה ישראלית. בעצם אני שומעת מוזיקה בכל מיני שפות ועברית היא אחת מהן. בגלל
זה מצאתי חברים ישראלים שאוהבים את המוזיקה שאני אוהבת. אז בקיצור, בהתחלה למדתי קצת ממוזיקה, עיתונים באינטרנט,
סרטונים, וכו׳ ואחר כך למדתי מהחברים שלי. :)

laban
Triglot
Groupie
Israel
Joined 5582 days ago

87 posts - 96 votes 
Speaks: Modern Hebrew*, English, Italian
Studies: Norwegian, German

Message 47 of 51
26 January 2012 at 11:34pm | IP Logged 
חח..כן, בהחלט בעיה קשה שקל לי להזהות איתה - יש יותר מדי שפות שאני רוצה ללמוד ולא מספיק
זמן :)

בשבילי, לאהוב שפה, זה לאהוב את איך שהיא נשמעת - את המצלול שלה. ולמרות שבגדול אני אוהב
שפות זרות, בייחוד אירופאיות, ובייחוד מערב אירופאיות - אף שפה לא נשמעת אותו דבר. וזה
עושה בשבילי את ההבדל בין שפות שנשמעות יותר טוב, לכאלה שנשמעות פחות טוב.
למעשה, אני עד כדי כך נהנה לשמוע את הצליל של השפה, שאני מעדיף לשמוע משהו יותר לירי מאשר
לשמוע ממש מוזיקה שיכולה להפריע בהערכת איכות הצליל או הקול של הדובר.
אפילו חשבתי, שאם אני אלמד את השפה, והמילים יקבלו משמעות, אולי זה יפגום בהנאה של שמיעת
שפה לא מובנת.

למה אני מספר לך את זה? - כי זה מה ששאלתי אותך. כל אחד תופס ונהנה משפה בצורה אחרת. וככל
שקשה לי להעביר את ההרגשה שאני מקבל, זה רק מראה שכל אחד באמת מרגיש משהו ספציפי וייחודי
כלפי....הכל בעצם.

טוב, זה נהיה פילסופי מדי, אולי כדאי לחתוך את זה כאן :)

zecchino1991
Senior Member
United States
facebook.com/amyybur
Joined 5018 days ago

778 posts - 885 votes 

Message 48 of 51
27 January 2012 at 4:13am | IP Logged 
זה לא פילסופי מדי, זה מעניין! אני מבינה למה אתה מתכוון. עברית היא בעצם לא אחת מהשפות
האלה שאתהבתי בהן רק בגלל הצליל. למדתי אותה כי יש דברים תרבותיים שאני רוצה להינות מהם
ואנשים שאני רוצה לדבר איתם, ובשביל זה צריך לדעת את השפה. אבל זה לא אומר שאני לא אוהבת
איך היא נשמעת. להפך! אני מאוד אוהבת, אבל זה לא שפה כמו, למשל, איסלנדית שנדלקתי עליה
קודם כל בגלל הצליל. :)

laban wrote:

אפילו חשבתי, שאם אני אלמד את השפה, והמילים יקבלו משמעות, אולי זה יפגום בהנאה של שמיעת
שפה לא מובנת.

אני כל כך מבינה את זה. באמת. גם אני הרגשתי ככה לא מעט פעמים. :)

Edited by zecchino1991 on 27 January 2012 at 4:15am

This discussion contains 51 messages over 7 pages: << Prev 1 2 3 4 57  Next >>

Post ReplyPost New Topic Printable version Printable version

You cannot post new topics in this forum - You cannot reply to topics in this forum - You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum - You cannot create polls in this forum - You cannot vote in polls in this forum

This page was generated in 0.3438 seconds.

DHTML Menu By Milonic JavaScript
Copyright 2024 FX Micheloud - All rights reserved
No part of this website may be copied by any means without my written authorization.